Κυριακή 23 Φεβρουαρίου 2014

Αγγλικό σκόρ ! ! !

Αγγλικό σκόρ στο γήπεδο της Ελάτειας το οποίο χρησιμοποιεί ως έδρα η Φλόγα Ευαγγελισμού με πολλά goal, ανατροπές και πολλές ευκαιρίες για την κάθε ομάδα. Παρά το καλό ξεκίνημα και τις χαμένες πρώτες ευκαιρίες από πλευράς μας, βρεθήκαμε να χάνουμε 2-0 λόγω αδράνειας της άμυνας με goal στο 9΄ και 17΄. Ευτυχώς η γρήγορη μείωση του σκόρ (2-1) στο 19΄ με απίστευτη εκτέλεση φάουλ του Ντίνου λειτούργησε θετικά και οι πολλές χαμένες ευκαιρίες απέδωσαν καρπούς στο 28΄ με τον Τζέβρι να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα των αντιπάλων και να κάνει το 2-2, ενώ θα μπορούσαμε να πάμε στα αποδυτήρια προηγούμενοι καθότι χάθηκαν αρκετές κλασικές ευκαιρίες. Αυτό βέβαια έγινε στην επανάληψη με τον Δήμο να κάνει στο 54΄ το 2-3 με ωραίο σούτ στην περιοχή αλλά οι γηπεδούχοι δεν είχαν πεί την τελευταία τους λέξη και ισοφάρισαν σε 3-3 στο 64΄ με μια γρήγορη αντεπίθεση. Ο τραυματισμός του τερματοφύλακα των γηπεδούχων τους βγήκε σε καλό καθόσον ο αναπληρωματικός παίχτης τους που πήρε την θέση του μάλλον πρέπει να αλλάξει καριέρα και να πάρει θέση βασικού τερματοφύλακα και όχι αλλαγή κάποιου στις καθυστερήσεις! Ρολά κατέβασε και από πλευράς μας ο Jimmys ο οποίος όταν χρειάστηκε έκανε το χρέος του. Πολύ καλός επίσης ο Γιώργος ο οποίος έδωσε άλλο αέρα επιθετικά στην ομάδα μας και μεγάλο μπράβο στον Ντίνο που έσφιξε τα δόντια και έπαιζε με κράμπα μέχρι την λήξη. Τέλος το αγαπημένο παιδί των ULTRAS (Στέλιος) με την είσοδο του στον αγώνα έχασε μοναδική ευκαιρία (τετ α τετ) να κάνει το 3-4 στο 85΄ και να γίνει ο ήρωας του παιχνιδιού!
Υ.Γ. Επόμενη αγωνιστική 08-03-2014 και ώρα 15.00΄ στο MARAKANA για την αναμέτρηση F.C. ΗΡΑΚΛΗΣ ΟΜΟΛΙΟΥ Vs Α.Ο. Καλαρρυτίνων.

Παρασκευή 21 Φεβρουαρίου 2014

Αμαχητί !

Χωρίς να μπούμε ουσιαστικά στο γήπεδο διενεργήθηκε το Κυριακάτικο μάτς στο MARAKANA με τον Ίκαρο Νεάπολης μιάς και η ομάδα μας διασύρθηκε με το βαρύ σκόρ 1-6. Το ημίχρονο έληξε 0-2 με τους αντίπαλους να σκοράρουν στο 25΄ (0-1) και στο 40΄ (0-2). Στο 44΄ οι ομάδες έμειναν με 10 παίχτες ύστερα από αποβολή του Βασίλη για βίαιο μαρκάρισμα και άσχημη αντίδραση του αντιπάλου ο οποίος δέχτηκε την 2η κίτρινη κάρτα. Στην επανάληψη δεν άλλαξε κάτι με τους φιλοξενούμενους να κάνουν το 0-3 στο 55΄ και τον Τζέβρι να πετυχαίνει το goal της τιμής (1-3) στο 63΄. Ακολούθησαν άλλα 3 goal, στο 70΄ (1-4), στο 75΄ (1-5) και στο 85΄ (1-6). Προσπερνάμε αυτήν την κάκιστη εμφάνιση και ετοιμαζόμαστε για την εκτός έδρας αναμέτρηση το Σάββατο 22-02-2014 στις 15.00΄ μεταξύ Α.Ο. Φλόγας Ευαγγελισμού - F.C. Ηρακλής Ομολίου.

Πέμπτη 13 Φεβρουαρίου 2014

Ήττες με το ίδιο σκόρ ! !

Δεν κατάφερε η ομάδα μας να πάρει κάποιο θετικό αποτέλεσμα στις 2 αναμετρήσεις με Θύελλα Ελάτειας και Ιπποκράτη Λάρισας. Την Κυριακή 09-02-2014 κάτω από καταρακτώδη βροχή, στον αναβληθέν αγώνα με την Ελάτεια, ο Ηρακλής μπήκε δυνατά στο γήπεδο και άνοιξε το σκόρ (1-0) στο 13΄ με δυνατό σούτ με τον Δήμο. Λίγο πρίν το τέλος του α΄ ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 42΄ οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να φέρουν το μάτς στα ίσια (1-1) και οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια ισόπαλες. Στην επανάληψη η εικόνα μας δεν ήταν ανάλογη του α΄ ημιχρόνου και οι αντίπαλοι κατάφεραν να πάρουν τους 3 βαθμούς της νίκης γράφοντας το 1-2 με κεφαλιά στο 57΄ και το 1-3 με δυνατό σούτ στο 76 που ηταν και το τελικό σκόρ. Το επόμενο Σάββατο 08-02-2014, σε ένα ακατάλληλο αγωνιστικό χώρο όπου θα έπρεπε να διεξάγονται λασπομαχίες με γυναίκες, διεξήχθη η αναμέτρηση μεταξύ Ιπποκράτη - Ηρακλή Ομολίου. Η ανωτερότητα των γηπεδούχων φάνηκε από το ξεκίνημα οι οποίοι άνοιξαν το σκόρ (1-0) στο 27΄ ενώ είχαν και 2 δοκάρια στο 20΄ και 41΄. Στην επανάληψη ο Διονύσης εκμεταλλευόμενος λάθος των αντίπαλων αμυντικών έφερε το μάτς στα ίσια (1-1) για την ομάδα μας στο 56΄. Η αντίδραση των γηπεδούχων ήταν άμεση και στο 62΄ πήραν πάλι προβάδισμα (2-1) και κατάφεραν να κλειδώσουν τους 3 βαθμούς στο 85΄ γράφοντας το τελικό 3-1.
Υ.Γ. Επόμενη αγωνιστική Κυριακή 16-02-2014 και ώρα 15.00΄ στο ΜΑRAKANA με αντίπαλο τον Ίκαρο Νεάπολης.