Κυριακή 27 Μαρτίου 2011

''Διπλό στο Δασοχώρι . . .''

. . . πήρε η ομάδα μας στον Σαββατιάτικο εκτός έδρας αγώνα με τον Ατρόμητο Δασοχωρίου. Η ομάδα μας κέρδισε με σκόρ 1-4 τον αντίπαλο με όλα τα γκόλ να μπαίνουν στο α΄ ημίχρονο. Στο β΄ ημίχρονο οι ομάδες έχοντας απαλλαγεί από το άγχος του αποτελέσματος, έδωσαν χρόνο στους αναπληρωματικούς. Αρκετές ευκαιρίες και για άλλα γκόλ είχαν και οι δύο ομάδες χωρίς όμως να επιτευχθεί κάποιο άλλο τέρμα. Ο αντίπαλος δεν θύμιζε τον αξιόμαχο Ατρόμητο Δασοχωρίου του α΄ γύρου (σκόρ 2-4) και προφανώς είχε αρκετές απουσίες. Αυτό συμβαίνει με όλες τις ομάδες της περιφέρειας οι οποίες στηρίζονται στα παιδιά τους, με αποτέλεσμα να υπάρχουν απουσίες σε κάθε αγώνα για διάφορους λόγους. Χαρακτηριστικό παράδειγμα ο Αρχηγός μας ο οποίος απόντα του Θανάση ανέλαβε χρέη τερματοφύλακα! Καλή συνέχεια στον αντίπαλο και συγχαρητήρια στην ομάδα μας για την νίκη.
Υ.Γ.1 Τα γκόλ της ομάδας μας: Ντίνος 2 - Alex 2.