Κυριακή 10 Απριλίου 2011

'' Άσχημη εμφάνιση - Άδικη ήττα ''

Άσχημη εμφάνιση πραγματοποίησε η ομάδα μας την Κυριακή το πρωί στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Προοδευτική Λάρισας όπου ηττηθήκε με σκόρ 3-2. Με διαφορετικό σχήμα και ευκαιρία για δοκιμές παρουσιάστηκε η ομάδα μας στο γήπεδο, μιάς και η 6η θέση ήδη μας ανήκει και φέτος. Η ομάδα μας μπήκε Χ Α Λ Α Ρ Α στον αγωνιστικό χώρο και σε μία διεκδικούμενη φάση ο αντίπαλος κέρδιζει πέναλτι και κάνει το 1-0. Στην συνέχεια λίγα νευράκια μπροστά οδήγησαν στην αποβολή τόσο του πολύτιμου Alex, ο οποίος έπαιζε με πυρετό, όσο και του αντίπαλου παίχτη οι οποίοι πιάστηκαν στα χέρια. Ευκαιρία για την ισοφάριση είχαμε με τον Ντίνο με απίστευτη κεφαλιά η οποία σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι και στην συνέχεια να σκάει στο τερέν, με την μπάλα να έχει περάσει την γραμμή σύμφωνα με παίχτες της ομάδας μας που ήταν κοντά στην φάση. Στο β΄ ημίχρονο και ύστερα από μικροαλλαγές η ομάδα μας μπήκε δυνατά και στο 48΄ έφερε το παιχνίδι στα ίσα με γκόλ του Δήμου, ο οποίος πήγε στην φυσική του θέση. Σε μία αντεπίθεση και ενώ η ομάδα μας πίεζε ένα λάθος του νεοσύλλεκτου Randy, ο οποίος έδωσε το παρών άλλη μία φορά, μη μπορώντας να κοντρολάρει την μπάλα σε ένα σούτ και οι γηπεδούχοι προηγούνται με 2-1. Μετά από λίγο η ομάδα μας κερδίζει πέναλτι σε σούτ όπου η μπάλα χτύπησε σε χέρι αμυντικού των αντιπάλων και ο Κωστάκης καταφέρνει να το χάσει κάνοντας προπόνηση στον τερματοφύλακα ο οποίος το απέκρουσε. Άλλη μία αντεπίθεση για τους γηπεδούχους με ένα γέμισμα και 3 αμυντικοί μας από ΄΄ευγένεια΄΄ αφήνουν την μπάλα να περάσει με τον αντίπαλο επιθετικό να κάνει το 3-1. Άμεση απάντηση πάλι με τον Δήμο και η ομάδα μας μειώνει σε 3-2 με τους αντιπάλους να κλείνονται κάθε φορά που πέρνουν ΄΄κεφάλι΄΄ στο σκόρ στην περιοχή τους και να κάνουν καθυστερήσεις για να κρατήσουν τη νίκη. Έπειτα από 1.5' λεπτό καθυστερήσεων ο διαιτητής σφυρίζει την λήξη του αγώνα μη αφήνοντάς μας να διεκδικήσουμε κάτι καλύτερο μιάς και θα μπορούσε να κρατήσει άνετα 7΄ λεπτά καθυστερήσεων από τις δύο διακοπές του αγώνα λόγω νεύρων. Τελευταίος αγώνας την Κυριακή 17-04-2011 και ώρα 16.00΄ στο MARAKANA με αντίπαλο τον Διογένη Λάρισας ώστε να κλείσουμε την χρονιά με ένα νικηφόρο αποτέλεσμα.