Πέμπτη 24 Οκτωβρίου 2013

Όπως στο φιλικό . . .

Σε μία επανάληψη του φιλικού ήταν η αναμέτρηση με την Ελάτεια το απόγευμα της Κυριακής καθώς η ομάδα μας μετά από μέτρια εμφάνιση ηττήθηκε με 2 goal διαφορά. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και με κεφαλιά στο 13΄ και απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 35΄ προηγήθηκαν με 2-0. Η αντίδραση από την ομάδα μας ήρθε μετά από λίγο (42΄) με τον Δήμο να μειώνει με εύστοχο σούτ σε 2-1, σκόρ με το οποίο οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια. Στην επανάληψη η εικόνα της ομάδας μας καλυτέρεψε και προσπάθησε να ξαναμπεί στο παιχνίδι αλλά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να κλειδώσουν τον αγώνα στο 68΄ κάνοντας το 3-1 με σούτ. Σαφή η ανωτερότητα της τοπικής ομάδας καθώς έχασε και πέναλτι στο 25΄ και πήρε δίκαια τους 3 βαθμούς. Ευκαιρία για ανασυγκρότηση λοιπόν για την δύσκολη αναμέτρηση στο MARAKANA την 03-11-2013 στις 15.00΄ με την ομάδα του Ιπποκράτη.