Σάββατο 16 Νοεμβρίου 2013

Με νεανικό σχήμα . . .

Με πολλές απουσίες παρατάχτηκε η ομάδα μας στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τον Ίκαρο Νεάπολης δίνοντας χρόνο συμμετοχής στους μικρούς του Ηρακλή Ομολίου (οι 7/11 ήταν κάτω από 18 χρονών)  οι οποίοι πάλεψαν με νύχια και με δόντια για ένα θετικό αποτέλεσμα χωρίς όμως να το καταφέρουν. Η πιό έμπειρη ομάδα των γηπεδούχων κατάφερε στο 8΄ να ανοίξει το σκόρ μετά από λάθος εκτίμηση του τερματοφύλακά μας γράφοντας το 1-0, με τον Δήμο στο 21΄ να προσπαθεί να φέρει το παιχνίδι στα ίσα με ωραίο σούτ το οποίο αρχικά απέκρουσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας και την μπάλα να χτυπά στο δοκάρι και να βγαίνει κόρνερ. Στην επανάληψη η πίεση των γηπεδούχων απέδωσε καρπούς και στο 70΄ καθάρισαν το μάτς με σούτ γράφοντας το 2-0, ενώ είχαν και δοκάρι στις καθυστερήσεις του αγώνα. Συλλογή εμπειριών λοιπόν για τους μικρούς του Ηρακλή και διακοπή αυτήν την εβδομάδα μέχρι τις 24-11-2013 και ώρα 15.00΄ για την αναμέτρηση F.C. ΗΡΑΚΛΗΣ ΟΜΟΛΙΟΥ Vs Α.Ο. Φλόγα Ευαγγελισμού στο MARAKANA.
Υ.Γ. Περαστικά στον Δημήτρη ο οποίος τραυματίστηκε κατά την διάρκεια του αγώνα και έγινε αναγκαστική αλλαγή.