Πέμπτη 13 Φεβρουαρίου 2014

Ήττες με το ίδιο σκόρ ! !

Δεν κατάφερε η ομάδα μας να πάρει κάποιο θετικό αποτέλεσμα στις 2 αναμετρήσεις με Θύελλα Ελάτειας και Ιπποκράτη Λάρισας. Την Κυριακή 09-02-2014 κάτω από καταρακτώδη βροχή, στον αναβληθέν αγώνα με την Ελάτεια, ο Ηρακλής μπήκε δυνατά στο γήπεδο και άνοιξε το σκόρ (1-0) στο 13΄ με δυνατό σούτ με τον Δήμο. Λίγο πρίν το τέλος του α΄ ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 42΄ οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να φέρουν το μάτς στα ίσια (1-1) και οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια ισόπαλες. Στην επανάληψη η εικόνα μας δεν ήταν ανάλογη του α΄ ημιχρόνου και οι αντίπαλοι κατάφεραν να πάρουν τους 3 βαθμούς της νίκης γράφοντας το 1-2 με κεφαλιά στο 57΄ και το 1-3 με δυνατό σούτ στο 76 που ηταν και το τελικό σκόρ. Το επόμενο Σάββατο 08-02-2014, σε ένα ακατάλληλο αγωνιστικό χώρο όπου θα έπρεπε να διεξάγονται λασπομαχίες με γυναίκες, διεξήχθη η αναμέτρηση μεταξύ Ιπποκράτη - Ηρακλή Ομολίου. Η ανωτερότητα των γηπεδούχων φάνηκε από το ξεκίνημα οι οποίοι άνοιξαν το σκόρ (1-0) στο 27΄ ενώ είχαν και 2 δοκάρια στο 20΄ και 41΄. Στην επανάληψη ο Διονύσης εκμεταλλευόμενος λάθος των αντίπαλων αμυντικών έφερε το μάτς στα ίσια (1-1) για την ομάδα μας στο 56΄. Η αντίδραση των γηπεδούχων ήταν άμεση και στο 62΄ πήραν πάλι προβάδισμα (2-1) και κατάφεραν να κλειδώσουν τους 3 βαθμούς στο 85΄ γράφοντας το τελικό 3-1.
Υ.Γ. Επόμενη αγωνιστική Κυριακή 16-02-2014 και ώρα 15.00΄ στο ΜΑRAKANA με αντίπαλο τον Ίκαρο Νεάπολης.