Τετάρτη 19 Μαρτίου 2014

Επιτέλους νίκη !

Τους 3 βαθμούς της νίκης κατέκτησε μετά από πολύ καιρό η ομάδα μας το Σάββατο 15-03-2014 απέναντι στην αδύναμη και ελλιπή ομάδα του Έλαφου. Οι φιλοξενούμενοι κατέβηκαν να αγωνιστούν μόνο με 10 παίχτες και αυτό διευκόλυνε ακόμη περισσότερο τον Ηρακλή να πετύχει την 2η νίκη απέναντί τους (0-1 στον α΄ γύρο) με σκόρ 4-1. Έχοντας την κατοχή και δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες το α΄ ημίχρονο έληξε 1-0 με τον Τζέβρι να σκοράρει στο 24΄ με ωραίο σούτ. Η επανάληψη ήταν πιο παραγωγική για την ομάδα μας με τον Τζέβρι να διπλασιάζει τα προσωπικά του τέρματα στο 53΄ γράφοντας το 2-0 και να πετυχαίνει hat-trick στο 68΄ με δυνατό σούτ κάνοντας το 3-0. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πετύχουν το goal της τιμής στο 79΄ και να μειώσουν προσωρινά σε 3-1 ενώ το φινάλε έγραψε με καταπληκτική ενέργεια-σούτ ο Δημήτρης (Puyol) στο 85΄ ο οποίος έγραψε το τελικό 4-1. Κάποια νεύρα λίγο πρίν την λήξη του αγώνα ευτυχώς δεν πήραν έκταση και όλα κύλησαν ομαλά. Επόμενη αγωνιστική 23-03-2014 και ώρα 15.30΄ για την εκτός έδρας αναμέτρηση απέναντι στο νεανικό συγκρότημα του Προμηθέα από το οποίο έχουμε υποστεί την πιο βαριά φετινή μας ήττα (1-7 στο MARAKANA).
Y.Γ. Όπως διαπιστώσατε κυκλοφόρησαν ήδη τα 2 καινούρια σχέδια-αυτοκόλλητα του F.C. ΗΡΑΚΛΗ ΟΜΟΛΙΟΥ. Ευχαριστούμε για ακόμη μία φορά τον Μάκη για τον χρόνο που αφιερώνει για την ομάδα μας.