Τετάρτη 5 Οκτωβρίου 2011

''Παράδοση . . .''

. . . που δεν σπάει τείνει να γίνει το παιχνίδι με τον Α.Ο. Ατρόμητο Δασοχωρίου, καθότι & φέτος ηττηθήκαμε με σκόρ 1-3 στον εναρκτήριο αγώνα της φετινής χρονιάς στο MARAKANA. Στα του παιχνιδιού τώρα η ομάδα μας ξεκίνησε πολύ καλά χάνοντας 3 κλασικές ευκαιρίες με την μία ο αντίπαλος τερματοφύλακας να αποκρούει με τις τάπες, την άλλη με τα ακροδάχτυλα & την μπάλα να γλύφει το δοκάρι και την τελευταία να περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι! Όπως ξέρουμε όποιος χάνει τις ευκαιρίες δέχεται το γκόλ μόνο που εδώ συνέβαλε & ο Δημήτρης στα 2 πρώτα γκόλ με τραγικά λάθη. Το β' ημίχρονο μας βρήκε να προσπαθούμε να ξαναμπούμε στο μάτς και το καταφέραμε με γκόλ του Γιωργάκη, αλλά στις καθυστερήσεις του αγώνα & ενώ προσπαθούσαμε να ισοφαρίσουμε δεχτήκαμε το 3ο γκόλ που προήλθε & αυτό από τραγικό λάθος του Τάσου. Η αντίπαλη ομάδα είχε ευκαιρίες & για άλλα γκόλ μετά το 0-2 όπου επικράτησε απογοήτευση, αλλά δεν κατάφερε να τις τελειώσει. Τα γκόλ-δωράκια τελικά ήταν αυτά που έκριναν το μάτς & υποσχόμαστε να δώσουμε τον καλύτερό μας εαυτό στον επαναληπτικό.
Υ.Γ.1 Επόμενως αγώνας την Κυριακή 09-10-2011 και ώρα 11.00' μεταξύ Α.Ο. Προμηθέας Λάρισας Vs F.C. ΗΡΑΚΛΗΣ ΟΜΟΛΙΟΥ.