Τετάρτη 28 Νοεμβρίου 2012

''Απώλεια βαθμών.''

Ευκαιρία να αναρριχηθεί πιό ψηλά στον βαθμολογικό πίνακα έχασε η ομάδα μας στο παιχνίδι με την νεανική ομάδα της Αναγέννησης Μ. Μερκούρης μετά το ισόπαλο αποτέλεσμα στο MARAKANA. Το σκόρ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι στο 4' και στο 22' διπλασίασαν τα τέρματά τους βάζοντάς μας για μία ακόμη φορά σε θέση κυνηγού! Ο Ανδρέας στο 37' κατάφερε να μειώσει για την ομάδα μας σε 1-2, σκόρ με το οποίο πήγαν οι ομάδες στα αποδυτήρια. Στην επανάληψη η πίεση ανέβηκε με τον Δήμο να μας λυτρώνει στο 87' χαρίζοντάς μας τον βαθμό της ισοπαλίας. Βέβαια οι ευκαιρίες δεν τελείωσαν εκεί για την ομάδα μας η οποία είχε δοκάρι με τον Άκη αμέσως μετά & τον Αντώνη να χάνει μοναδικό τέτ α τέτ στις καθυστερήσεις. Τραγική φιγούρα του αγώνα ο διαιτητής ο οποίος ήταν εκτός τόπου & χρόνου στο α' ημίχρονο με αποτέλεσμα να αλλάξει θέσεις με τον επόπτη στο β' ημίχρονο.