Τετάρτη 14 Νοεμβρίου 2012

''Ανταγωνιστικοί για ένα ημίχρονο!''

Άλλη μία αναμέτρηση που η ομάδα μας παρουσιάστηκε διπρόσωπη στο γήπεδο! Το μάτς ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκόρ στο 6' και τον Γιάννη να ισοφαρίζει άμεσα με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 9'. Κάπως έτσι κύλησε το α' ημίχρονο. Στο β' ημίχρονο δύο λεπτά ήταν αρκετά να τελειώσουν το μάτς. Οι γηπεδούχοι με 2 goal στο 64' και 66' έκαναν το 3-1 και από εκεί και μετά η διαδικασία ήταν τυπική. Νεύρα από την πλευρά μας δεν επέτρεψαν για κάτι καλύτερο παρα μόνο την διεύρυνση του σκόρ σε 4-1 στην εκπνοή του αγώνα. Πρέπει επιτέλους να σοβαρευτούμε στην άμυνα και να βελτιωθούμε γιατί δεχόμαστε πολύ εύκολα goal καθώς και να κάνουμε περισσότερα σούτ. Καλή η κυκλοφορία της μπάλας αλλά τα μάτς δεν κερδίζονται μόνο με την κατοχή. Είναι βέβαιο ότι η ομάδα μας θα βελτιωθεί αλλά το κακό ξεκίνημα μας βγάζει νωρίς εκτός στόχων.

Υ.Γ. Επόμενη αγωνιστική 17-11-2012 και ώρα 15.00' για την αναμέτρηση Α.Ο.Καλαρρυτίνων Vs F.C.ΗΡΑΚΛΗ ΟΜΟΛΙΟΥ.