Τετάρτη 13 Φεβρουαρίου 2013

''El clasico - Κοπή πίτας - Δόξα & τιμή στον Αντώνη Καραμπέκο.''

Άλλο ένα ΄΄el clasico΄΄ τελείωσε βρίσκοντας νικητή την ομάδα του Θερμαικού Στομίου ο οποίος είχε μεγαλύτερο κίνητρο μιάς και βρίσκεται στις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα. Το α' ημίχρονο βρήκε τις ομάδες να έχουν κατα διαστήματα την κατοχή μπάλας χωρίς να δημιουργούν όμως πολλές ευκαιρίες. Μοναδική ευκαιρία να ανοίξει το σκόρ είχε η ομάδα μας με τον Ανδρέα ο οποίος στο 40' βγήκε τέτ α τέτ, με τον αντίπαλο τερματοφύλακα να αποκρούει σε κόρνερ. Το β' ημίχρονο ξεκίνησε και πάλι δυνατά με τον Άκη να χάνει την ευκαιρία να ανοίξει το σκόρ με κεφαλιά από πολύ κοντά, όπως μεγάλη ευκαιρία έχασαν και οι αντίπαλοι με τον Ηλία να κάνει ίσως την απόκρουση της χρονιάς. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκόρ με κεφαλιά στο 73', ύστερα από αδράνεια της άμυνας μας, καθότι η φάση έμοιαζε τελειωμένη. Στην συνέχεια η ομάδα μας πίεσε για την ισοφάριση χάνοντας διπλή ευκαιρία με τον Αντώνη και τον Γιάννη. Τελικά το μάτς τελείωσε με το ανωτέρω σκόρ (1-0) δίνοντας τους πολύτιμους βαθμούς την νίκης στους γηπεδούχους. Η συνέχεια δόθηκε στο μαγαζί του Γ. Ταπατά όπου έγινε η κοπή πίτας για την φετινή χρονιά, με τυχερό στο φλουρί τον Γιώργο. Επίσης τιμήθηκε για την προσφορά του στην ομάδα μας όλα αυτά τα χρόνια ο Αντώνης Καραμπέκος, ο οποίος αποτελεί σημαντική μονάδα για την ομάδα και πολύ καλός φίλος τον οποίο εκτιμούνε άπαντες. Τα λόγια είναι περιττά. Αντώνη . . . R E S P E C T. Μακάρι όλοι να είχαν το ήθος και το πάθος σου για την ομάδα.

Υ.Γ. Επόμενη αγωνιστική Κυριακή 17-02-2013 και ώρα 11.00' για την αναμέτρηση F.C. ΗΡΑΚΛΗΣ ΟΜΟΛΙΟΥ Vs Α.Ο. Ατρόμητος Δασοχωρίου.