Τετάρτη 9 Απριλίου 2014

6-σφαιρος . . .

Εξάσφαιρο κρατούσε ο Ηρακλής στην εύκολη νίκη απέναντι στην ουραγό της βαθμολογίας Δόξα Αμυγδαλής μιάς και επικράτησε με το ευρύ σκόρ 6-3. Την αρχή έκανε με το καλημέρα ο Τζέβρι στο 4' κάνοντας το 1-0 ενώ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 28' σε 1-1. Εκ νέου προβάδισμα έδωσε στην ομάδα μας ο Ζήσης στο 32' (2-1) το οποίο ήταν και σκόρ ημιχρόνου, ενώ στο 40' οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίχτες λόγω αποβολής παίχτη τους με απευθείας κόκκινη. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 61' ο Ντίνος έκανε το 3-1 ενώ η Δόξα απάντησε αμέσως στο 62' μειώνοντας σε 3-2. Η χαλαρότητα που επέδειξε η ομάδα μας έφερε το μάτς στα ίσα (3-3) στο 71' ενώ μετά ανέλαβε να καθαρίσει το παιχνίδι και πάλι ο Τζέβρι πετυχαίνοντας ακόμη ένα hat-trick με δύο goal στο 72' (4-3) και 78' (5-3) ενώ το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Ζήσης στο 84' πετυχαίνοντας το 2ο προσωπικό του τέρμα. Η ομάδα μας πέτυχε ένα ακόμη goal με τον Στέλιο αλλά ο επόπτης του καταλόγισε χέρι με αποτέλεσμα να ακυρωθεί.
Υ.Γ.1 Τελευταία αγωνιστική 13-04-2014 και ώρα 11.00' στην εκτός έδρας αναμέτρηση μεταξύ Α.Ο. Άγιος Θωμάς - F.C. ΗΡΑΚΛΗΣ ΟΜΟΛΙΟΥ.
Υ.Γ.2 Για την ώρα και ημερομηνία έχει κατατεθεί αίτημα αλλαγής λόγω αδυναμίας πληρότητας της ομάδας (βλ. φροντιστήρια-διαγωνίσματα) και θα εξετασθεί την Τετάρτη 09-04-2014.